sevgilimle iyi geçinme büyüsü

Kimi sevişme işlerinde, gönül oyunlarında sevgililerden birinin aşırı tedirginliğe kapıldığı, kendinden geçtiği, bir bakıma çıldırdığı görülür. Ne yaptığım bilmez, sevgilisinin adını diline dolar, topluluklardan kaçar, içine kapanır. Böyle bir duruma düşen kimse, ister erkek, ister dişi olsun, cinciye götürülür.
kocan-ile-iyi-gecinme
Cinci, kendisine götürülen kimsenin ilkin yîldızma, burcuna bakar Kur’an okur, yüzüne, gözüne, göğsüne üfler. Ocak başında oturtup okunmuş balmumu tütsüsüne tutar. Bu işlem üç gün sabah namazından önce, cinler duymadan yapılır. Dördüncü günü ocağın biraz uzağına kömürle bir üçgen çizilir, üçgenin üç açısına, içten, birer «mim» ortasına da bir «cim» yazılır. Cinci, bu işi bitirdikten sonra iki elini göğe doğru kaldırır, avuçları yere dönük olur. Bu durumda yetmiş kez «yâ cin»* yedi kez «yâ subhan», üç kez «yâ settar» söyler, sevgilinin oturduğu yana doğru başını eğmeden üfler. Bir süre böyle durur. Sonra «yâ ilâh» diyerek cinleri çağırır..
Cinler bu sırada uykuda olduğundan, yedi kez de namaz uykudan yararlıdır anlamında «essa-latu hayrun minennevm» diye yüksek sesle konuşur. Cinler bir bir uyanır, çağrıya uyarak yanma gelirlermiş. Cinci, cinler arasında kimlerin kötülük ettiklerini davranışlarından anlar, onları kovmak için iyilik cinlerini görevlendirir. Bu işlem yedi gün sürer. Yedinci günü örneği şekil: 17’de görülen muskayı yazar, yedi kat muma sarar, katlar, yedi düğümlü bir iple bağlar, yedi kez çıldıranın boynuna asar, çıkarır, Seki-zincide muska çıldıranın boynunda asılı kalır, dıştan görünmez. Bu işlemden sonra, kırk gün içinde, çılgınlık gider, muska boynunda bulunduğu sürece, bir daha cinler yanına sokulamazmış.
Kırk gün geçtikten sonra istenen sonuç alınamazsa, cinci yeniden göreve başlar, okunmuş haşhaş şerbetiyle sevgilinin üç gün, üçer kez, yüzünü yıkar. Daha Önce yapılan işlemleri yineler, Okunan kimse, evine dönerken, yüzünü yıkadığı şerbetten bir su bardağı içer. Yedi gün sonra bütün tedirginliği gidermiş. Ancak muskanın yıkanırken bile boyundan çıkarılmaması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Nişanlınıza yapmayı düşündüğünüz evlilik büyüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

buyu
Bu makale buyu tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Evlilik Büyüsü
Yazdır
Bu sayfaya 590 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

13 Evet
9 Hayır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir