Sevdiğin kızı kendine bağlamak çin büyü

Öldürülen bir tavşanın derisi yüzüdükten sonra kuyruğuna yakın yerden bir tutam tüy alınır, balmumu ile büyük bir yumak biçimine sokulur. Küçük bir şişeye konurken kızın adı söylenir. Şişenin ağzı gene balınumu ile tıkanır. Sonra yetmiş bir kez:
Euzubi rabbike
Euzubi melike
Euzubi halike
Euzubi malike
Ya 
settaru’ul uyuh 
Ya gaffar-u’z zunub…


denip bağlanacak kızın bulunduğu yere doğru üfürülür, üç adım sağa, üç adım sola gidilir. «Ya kamil, ya kefil, ya vekil» diyerek soldan sağa doğru yedi kez dönülür. Bu arada kızın adı, onun bağlandığı söylenir.

Bu büyü gerdekten üç gün önce yapılır. Şişe konduğu yerden alınıncaya değin, büyü, etkisini sürdürürmüş.Tavşanın derisi kırk çeşmeden alınan su ie günde bir kez olmak üzere üç gün yıkanır, son günü elli iki «vav» yazılı bir kağıt derinin ortasına ko nup katlanır. Bu katlama derinin uçlarının (baş ile dört ayağın) üstüste geleceği biçimde olur. Katlanan derinin ortasına «Ya Kahhar» yazılı bir kemik konur. Deri bir daha katlarnr, sicimle bağlanır.

Bir çıkın olan deri üç kez düğün evinin çevresinde dolaştırlıır. Gece yatsı namazından sonra, ıssız bir yerde, akan bir suyun kaynağına konur. Suya batmazsa üstüne bir taş atılır. Suyun başında kızın adı yüz, bir kez söylenir. Adın her söylenişinde suya tükiiriilür. Gerdekten en az üç, en çok yedi gün önce yapılan bu !büyÜ, yapan kimse çözıinceye değin sürer.
Tavşanın kutsal sayıldığı yerlerde uygulanan bu büyünün, kız duyduğu sırada, etkisi sürekli olurmuş. Kızın bunu çözdürebilmesi pöstekinin konduğu yerin bulunmasına ya da büyüyü yapanın, yaptıranın ölmesine Ibağlıymış. Büyü yapanın, yaptıranın cenaze namazı ‘kılımnaz, onun cenazesine gidenin yeri cehennem olurmuş.

Bir önceki yazımız olan Sevdiğimin Sürekli Bağlı Kalması İçin Büyü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Bu Makale Hakkında

buyu
Bu makale buyu tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Bağlama Büyüsü
Yazdır
Bu sayfaya 45412 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

15 Evet
11 Hayır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir